گناهان نابخشودنی در بازاریابی اینستاگرام!

بازاریابی اینستاگرام

بازاریابی اینستاگرام یه چند وقتی هست که خیلی بازارش داغ شده و مخصوصا با وجود تعطیلی کسب و کار ها و دلایل دیگه مردم و کسب و کار ها بیشتر به سمت این فضا اومدن و درست و غلط شروع کردن به بازاریابی توسط اینستاگرام.

اگه اول مسیر هستی و تازه شروع کردی من میخوام توی این مقاله بهت بگم که به هیچ وجه یه سری کار ها رو تو اینستاگرامت انجام نده چون فقط و فقط دودش تو چشم خودت میره. الان دیگه اینستاگرام مثل چند سال قبل نیست که راحت بتونی با استفاده از ربات های اینستاگرام یا خودت فالو آنفالو کنی و فالوور بگیری. حتما این مقاله رو با تمرکز بخون و نکاتی که بهت تو ادامه راجع به بازاریابی اینستاگرام میگم رو یه جا یادداشت کن که جلوی چشمت باشه! 🙂

بریم سراغ اصل مطلب:

۱.فالو آنفالو ممنوع:

همون طور که من اول مقاله هم گفتم الان دیگه ما با اینستاگرام و هوش مصنوعی چند سال پیشش سر و کار نداریم. هوش مصنوعی اینستاگرام به شدت پیشرفت کرده و خیلی چیز ها رو متوجه میشه و اگه شما از ربات استفاده کنید برای لایک یا فالو آنفالو و… یا این که اصلا خودتون به صورت دستی این کار رو انجام بدید اینستاگرام متوجه رفتار ربات گونه شما میشه و باعث میشه شدوبن، بلاک یا ریپورت بشید و اصلا جدا از این که بازخورد خوبی نگیرید، صفحتون هم مسدود بشه.

۲.انتشار محتوای بی کیفیت ممنوع:

از عنوانی که نوشتم کامل معاومه و نیاز به توضیح نداره که چرا تو بازاریابی اینستاگرام انتشار پست بی کیفیت ممنوعه! ولی خیلی خلاصه بگم اگه وقت نزاری و محتوای با کیفیت تولید نکنی یا این که کپی کنی مخاطب متوجه میشه و زیاد درگیری ایجاد نمیشه و در نتیجه به بازخورد نگرفتنت منجر میشه! پس سعی کن روزی یک محتوای با کیفیت به مخاطبت ارائه کنی.

۳.استفاده از هشتگ نامربوط ممنوع:

یه موقعی هست فکر میکنیم که هشتگ زیاد باعث میشه بیشتر دیده بشیم و میایم حتی از هشتگ های نامربوط استفاده میکنیم. مثلا من در مورد خودرو محتوا تولید کردم، بیام از هشتگ جنگل استفاده کنم یا مثلا از هشتگ های ترند روز استفاده کنم. مخاطب و اینستاگرام میبینه که این محتوا به این هشتگ نمیخوره و باعث میشه ریپورت شید. پس حتما تو بازاریابی اینستاگرام و تولید محتواتون سعی کنید از هشتگ های مرتبط استفاده کنید که بازدهی خوبی بگیرید.

۴.بیو انگیلیسی ممنوع:

بعضیا هستن که بیو ( بایو ) پیجشون رو انگیلیسی مینویسن. مثلا کلاس داره؟! مخاطب میگه ایول برم خرید کنم؟! نه!!! فقط بازخورد خودتون رو به حداقل کاهش میدید و به مخاطب میگید که من حرفه ای نیستم. حالا یه مقاله فقط راجع به نوشتن بایو مینویسم حتما. میتونی تو مقاله ۰ تا ۱۰۰ بازاریابی اینستاگرام هم بخونی چون خیلی نکته های خوبی دستگیرت میشه.

۵.انتشار پست در ساعت دلخواه ممنوع:

یه موقع ۹ شب پست گذاشتن، یه موقع ۲ بعد از ظهر گذاشتن و در کل هر موقع حال کردی پست بزاری نداریم! منظم باش بهترین زمان مناسب برای انتشار پستت رو در بیار کیه و دقیقا راس ساعت پست بزار.

۶.کپشن ننوشتن ممنوع:

حتما حتما حتما کپشن بنویس، نشه یهو پست بزاری کپشن ننویسیا! تو کپشن با مخاطبت حرف بزن، اطلاعات بده، درگیر میشن و کامنت میزارن و در کل راز موفقیتت تو کپشن جذاب نوشتنه:)

در آخر مرسی که تا اینجا همراهم بودی، اگر نظر یا تجربه ای داری همین پایین برام کامنت بزار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =