شبکه های اجتماعی

سوشال مدیا راهی برای برقراری ارتباط و ارتباط آنلاین با افراد می باشد، همزمان با رشد دنیای اینترنت، دنیای رسانه های اجتماعی هم پیشرفت پیدا کرد و راهی شد برای تعامل و انتقال پیام ها، عکس ها و فیلم و انواع فایل های رسانه ایی دیگر، که ارتباطات را بیشتر می کند. سوشیال مدیا را در یک کلمه به طور خلاصه می توان شبکه های اجتماعی معنی کرد.
سوشیال مدیا امکانی است که برای بدست آوردن بازدیدکنندگان بیشتر در طراحی وب سایت استفاده می شود. برنامه های سوشیال مارکتینگ بیشتر بر ایجاد محتوا استوار است که باید به اشتراک گذاشته شود. هرچه میزان ترافیک و اشتراک گذاری بالاتر برود میزان اعتبار کسب و کار شما بالاتر خواهد رفت. این سبک بازاریابی با استفاده از اینترنت و ابزارهای آن است. بدلیل اینکه این ابزار ها به راحتی در دسترس همه قرار می گیرد، تکرار و پرورش نام تجاری کسب و کار شما که یکی از اصول بازاریابی است را به دنبال خواهد داشت.

علاوه بر این که این سبک ارزان قیمت به تشکیل کمپین های بازاریابی کسب و کار شما کمک می کند و افراد نا آگاهانه به تبلیغ رایگان تجارت شما می پردازند و آن را گسترش می دهند.
یکی از معیار های رنک شما در موتور های جستجو شبکه های اجتماعی و تعداد اشتراک گذاری و لایک های آنان به کسب و کارتان می باشد.
از طریق شبکه های اجتماعی مشتریان با شما تعامل نزدیک دارند و شما را در کنار خود احساس خواهند کرد.
معیار های موفق بودن تعامل کاربران با برند شما از طریق سوشیال مدیا ۶ مورد است که شامل تعداد لایک پست ها، تعداد به اشتراک گذاشتن پست ها، تعداد نمایش پست، تعداد کامنت پست ها، تعداد بازدید از پروفایل، یادآوری برند می شود.
استفاده از سوشیال مدیا مزایایی را در بر دارد که اگر بخواهیم به اختصار به آن ها اشاره کنیم شامل افزایش شهرت در شبکه های اجتماعی، برند سازی در شبکه های اجتماعی، شبکه های اجتماعی و سود آفرینی، شبکه های اجتماعی و وفاداری به برند، شبکه های اجتماعی و کاهش هزینه، افزایش ترافیک سایت می شود.