قدم صفر در کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام موضوع جدیدی نست و منم اولین نفری نیستم که از این موضوع صحبت میکنم. ولی همون طور که خودتون هم دیدید هر کسی برای خودش میاد ۲ تا کتاب میخونه و ۲ تا دوره شرکت میکنه اسم خودش رو مشاور میزاره و شروع میکنه از دیجیتال مارکتینگ و کسب درآمد از اینستاگرام صحبت کردن. توی این مقاله من صرفا میخوام فقط راجع به اینستاگرام و کسب درآمد از اینستاگرام صحبت کنم که کامل برامون جا بیوفته که اینستاگرام چطور کار میکنه و مهم ترین سوال اینکه من باید چکار کنم؟؟! 

به طور کلی عزیزانی که اینستاگرام آموزش میدن بیشتر روی اینکه من محتوا از کجا بیارم و عکس پروفایل چی بزارم و… صحبت میکنن. البته تقصیری هم ندارند چون به همین شکل هم آموزش دیده اند! من بر خلاف همه این عزیزان توی این مقاله از این چیز ها صحبت نمیکنم! (البته فعلا) ما اول باید قدم صفر و زیر بنای کار رو آماده کنیم بعد به توضیحات بیو و محتوا و… برسیم. 

قدم صفر کسب درآمد از اینستاگرام مدل ذهنی درست از کسب و کاره! تا من مدل ذهنی درستی نداشته باشم، دنیا آموزش ببینم و از بهترین متخصص ها مشاوره بگیرم آخرش نتیجه خوبی نخواهم گرفت. چرا؟! چون مدل ذهنی درستی ندارم. بزارید با یه مثال موضوع رو براتون شفاف تر کنم. به طور کلی بهترین روش برای کسب درآمد روشیه که:

  1. پایدار باشه
  2. رو به رشد باشه
  3. مشتری ازش راضی باشه (این فوق العاده مهمه!)

پس اگه فروش اینستاگرامی من وابسته به تبلیغاته من روشم درست نیست! کاری که تا تبلیغ نکنی یه دونه فروش هم نداری یا ماهی ۳ تا مشتری جدیدت تو ماه بعد ۴ تا نمیشه روش خوبی نداری. این موضوع رو گفتم که پیش ضمینه ای داشته باشد که قشنگ وارد بحث اصلی بشیم 🙂 با یه جمله کل مطلب رو میخوام بهت برسونم:

اگه به مردم خوب کمک کنی، مردم خودشون پول خوبی میدن!

پس اصلا نگران نباش و به بهترین صورت سعی کن کمکشون کنی 🙂 حالا اینجا باز یه مسئله دیگه پیش میاد که شاید پیش خودت بگی خوب من خوب به مردم کمک میکنم ولی چرا درآمد خوبی ندارم؟؟!

این اتفاق ۲ تا علت داره:

  1. توهم کمک خوب: خیلی موقع ها من انقدر درگیر مسائل ریز و درشت کسب و کارم میشم که دیگه از عینک و دید مشتری به خدماتم یا محصولم نگاه نمی کنم، درگیر رابطه احساسی با آن میشیم و در نهایت مخاطب ما فکر نمیکنه که بهش کمکی کرده باشیم. در نتیجه به نتیجه ای که مد نظرمون بوده نمیرسیم.
  2. نداشتن ساختار دریافت: یه موقعی هم هست که من واقعا کمک عالی به مخاطبم میکنم ولی باز میبینم که خبری از درآمد بالا نیست پس الان مشکل از چیه؟! اینجا باز هم یه جای کار میلنگه و اون هم ساختار دریافت پوله! یعنی چی؟ یعنی این که من نمیتونم درست محصول یا خدماتم رو ارائه و معرفی کنم، یا خجالتی ام و راحت نمیتونم پول از مشتری بگیرم و…

برای این که بتونیم به خوبی کسب درآمد از اینستاگرام داشته باشیم حتما باید این ۲ مورد را بهش توجه کنیم و مدل ذهنی درستی داشته باشیم. در غیر این صورت آموزش های کل دنیا هم به دردمون نخواهد خورد. من به طور خیلی خلاصه قدم صفر کسب درآمد از اینستاگرام رو براتون توضیح دادم. توی مقاله ۰ تا ۱۰۰ کسب درآمد از اینستاگرام در مورد مسائل دیگه اینستاگرام و فروش اینستاگرامی صحبت کردم. سعی میکنم تو مقاله های بعدی هم بیشتر از سبک درست درآمدزایی از اینستاگرام و کلا اینترنت صحبت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − نوزده =