تولید محتوا با موبایل یا کامپیوتر؟!

تولید محتوا با موبایل

تولید محتوا با موبایل یا کامپیوتر یکی از سوالات و ابهامات هر فعال حوزه دیجیتال مارکتینگ میتونه باشه. از فروشنده محصولات فیزیکی گرفته تا ارائه دهنده خدمات و حتی اساتید. این که باید چکار کنم؟ تولید محتوا با موبایل یاد بگیرم؟ برم سراغ تدوین حرفه ای محتوا با پریمیر؟ بالاخره چکار کنم؟ توی این مقاله میخوایم کامل راجع به تولید محتوا با موبایل و کامپیوتر صحبت کنیم و بررسی کنیم که کدوم روش بهتره.
اول از همه باید بگم که روش بهتر و بد تری وجود نداره و ما با توجه به استراتژی ، وقت و محدودیت هایی که داریم بهترین راه رو انتخاب میکنیم.  بریم سراغ اصل مطلب:

تولید محتوا با موبایل

از اون جایی که گوشی های هوشمند به طرز وحشتناکی امکانات فوق العاده ای رو برای ما فراهم کردند و خیلی سریع ما رو وابسته خودشون کردند برای ما کار با موبایل خیلی راحته چون همه جا همراهمونه، تخت خواب، سر کار، موقع تفریح و… روی همین حساب یه ابزار کوچک و جمع و جور داریم برای تولید محتوا که میتونیم باهاش فیلم بگیریم، صدا ضبط کنیم، عکس بگیریم، محتوای رکورد شده رو ادیت کنیم و خیلی سریع منتشر کنیم. پس متوجه شدیم که تولید محتوا با موبایل آسون و سریعه. من توی همسن وبسایت کامل هم آموزش تولید محتوا با موبایل رو منتشر میکنم هم تولید محتوا با کامپیوتر (اصلا نگران نباشین 😀 ) خلاصه که من وقتی بودجه زیادی ندارم دوربین بخرم یا وقت ندارم که تدوین با کامپیوتر انجام بدم و یا وقتی تنبلم و اول کارم و دست تنهام بهترین گزینه برای من تولید محتوا با موبایل هستش. حالا کم کم شروع میکنم با موبایل محتوا تولید کردن بعد از یه مدتی که شرایطم یکم بهتر شد و قلق کار دستم اومد و درامد داشتم به فکر گسترش کار میوفتم تیم جمع میکنم و محتوا های حرفه ای تری تولید میکنم. کم کم توی مقاله های سایت نگاه کنید دارم قدم به قدم نرم افزار های کاربردی تولید محتوا با موبایل رو آموزش میدم که میتونید استفاده کنید 🙂

تولید محتوا با کامپیوتر

تا این جای مقاله خلاصه راجع به تولید محتوا با موبایل صحبت کردیم و متوجه شدیم که چه مزایایی داره. الان میخوایم به موضوع تولید محتوا با کامپیوتر و تدوین با کامپیوتر بپردازیم. هر کاری که صحبت شد که میتونید با موبایل انجام بدید رو ما میتونید به شکل فوق العاده حرفه ای تری با کامپیوتر انجام بدیم. یعنی چی؟ من اومدم گفتم که با موبایل فیلم میگیری ادیت میکنی و منتشر میکنی خیلی آسون و سریع ولی برای تدوین با سیستم انقدر سریع نمیشه این کارا رو انجام داد. (البته خیلی به شخص برمیکرده!) باید با موبایل یا دوربین فیلم بگیرید، بریزید روی کامپیوتر تدوین کنید، دوباره روی گوشی بریزید و منتشر کنید. در کل تولید محتوا با کامپیوتر زمان بر تر از تولید محتوا با موبایل هستش ولی ما با کامپیوتر میتونیم محتوا های فوق العاده تری هم تولید کنیم (نرم افزار هایی که برای تولید محتوا و تدوین با کامپیوتر یاد دادم بهتون باهاش فیلم سینمایی درست میکنن!)
همون طور که اول مقاله هم گفتم در کل تولید محتوا با موبایل یا کامپیوتر، انتخاب بین خوب و بد نیست. ما نسبت به شرایط خودمون یه مسیر راحت تر برای خودمون انتخاب میکنیم. مثلا برای شما راحت تره که با موبایل تولید محتوا کنید اما من با نرم افزار های کامپیوتر راحت ترم که ادیت کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهار =