آموزش استوری کردن پست در اینستاگرام

استوری کردن پست

استوری کردن پست در اینستاگرام یکی از کار هایی هستن که خیلی باعث بالا رفتن انگیجمت یا درگیری مخاطبین یا فالوور های پیج اینستاگرام شما با پیجتون میشه. من توی این مقاله میخوام خیلی ساده بهتون یاد بدم که چطور میتونید پست های جدیتون رو استوری کنید و توضیح بدم که این کار ساده چرا باعث افزایش تعامل مخاطب با پیج شما میشه و میزان بازدیدتون رو بیشتر میکنه.

قبل از این که شروع کنیم یه حال احوالی کنیم با هم ببینیم اوضاع چطوره؟ سلام، خوبین؟ چکار میکنید؟ اوضاع کسب و کارتون چطوره؟ تا این جا من سعی میکردم که خیلی نکته های کلی و خیلی مهم رو بهتون بگم تا این که دیدم داریم از خیلی نکته های کوچیک و خیلی تاثیر گذار جا میمونیم و از این مدل نکات غافلیم. برای همین خواستم با آموزش استوری کردن پست در اینستاگرام و فوایدش شروع کنم براتون بنویسم.

استوری کردن پست اینستاگرام رو قاعدتا همتون میدونید چیه و کم پیش میاد که ندیده باشید. اول بیاید یکم راجع به فواید استوری کردن پست اینستاگرام صحبت کنیم و بعد برسیم به آموزش اینکه چطور استوری کنیم.

خب محتوا های ما تو اینستاگرام به ۳ بخش تقسیم میشه:

  1. پست (به صورت کاروسل و آی جی تی وی)
  2. استوری
  3. لایو

اگه نمیدونی چطور محتوای ویدیویی برای اینستاگرامت درست کنی مقاله ۰ تا ۱۰۰ بازاریابی ویدیویی رو بخون.

در کل ما این سه بخش رو توی اینستاگرام داریم و ازشون استفاده میکنیم. حالا خیلیا میان میگن که آقا اینستاگرام دایرکت اینام داره. بله داره ولی من بخش هایی که میتونی محتوا منتشر کنی مد نظرمه. شاید تا الان متوجه شده باشید که نشون دادن پست ها در قسمت هوم اینستاگرام مثل اوایل شروع کار اینستاگرام به ساعت پست گذاشتن شما ربطی نداره. پس به چی ربط داره؟ اینستاگرام میخواد که کاربراش راحت تر باشن توی این اپلیکیشن و در کل محتوا هایی ببینند که دوست دارن. پس اومد یه حرکتی زد و یه کاری کرد که شما پست هایی رو اول ببینی که بیشتر با اون پیج ها ارتباط داشتی و در کل بیشتر با اون پیج ها درگیر شدی. الان دقت کنی خیلی از پیج ها رو پست هاشون رو نمیبینی حتی! با این که توی لیست فالووینگ هاتون هستند!

پس این جا متوجه شدین که چرا استوری کردن پست اینستاگرام چه کمکی به شما میکنه. خیلی ها شاید پست شما رو توی هوم خودشون نبینن ولی شما با استوری کردن پست اینستاگرامتون بهشون نشون میدین و باعث میشه بازدید پیج شما بالا تر از حالت قبلش بره که استوری نمیکردید. جدا از همه این ها خیلی ها هستن که زیاد توی هوم اینستاگرامشون نمیچرخن و همین باعث میشه حتی اگه پست شما تو رده های بالای هوم اونها هم باشه باز نبینن پستتون رو و باز این وسط شما ضرر کردین. چون بیشتر استوری ها رو دنبال میکنن و شما هم پستتون رو استوری نمیکنید باز نمیبینن و این جا هم ضرر میکنید. پس دیگه متوجه شدیم که چقدر استوری کردن پست اینستاگرام نکته پیش پا افتاده ولی مهمیه که خیلی میتونه میزاد درگیری مخاطب یا انگیجمت رو بالا ببره.

حالا بریم سراغ آموزش این که چطور پست رو استوری کنیم.

قدم اول این که بعد از منتشر کردن پست اون رو باز میکنیم. پایین پست ۳ تا علامت هست که از چپ به راست علامت قلب (لایک)، کامنت و عکس یه موشک کاغذی (به اشتراک گذاری) پست هستش. روی گزیبه به اشتراک گذاری یا موشک بزنید. اولین گزینه ای که براتون نشون داده میشه گزینه ( add to story) هستش که اون رو بزنید پستتون وارد استوری میشه و میتونید پستتون رو استوری کنید.

مرسی که تا اینجا همراهم بودید، اگر سوال نظر یا تجربه ای دارید همین پایین برام کامنت بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =